Čistota je jistota voňavého života a oslavuje své 2. narozeniny!!!

6. října 2012 v 18:53 | D@ve |  zážitky
Jak už to tak bývá, na správné oslavě narozenin by neměl chybět proslov oslavence. Zatím se mi nepodařilo svůj blog donutit, aby něco sám od sebe řekl nebo napsal (pokud někdo víte, jak na to, určitě mě kontaktujte!). Proto mám teď skvělou příležitost na něj něco napráskat!


Blog kucerad.blog.cz se narodil 6. října 2010 a prvním článkem jsem ho nakrmil ještě téhož dne v 18.53, během noční výroby radionuklidových generátorů na Ústavu jaderné fyziky v Řeži.

Počátky

Už od svých počátků na střední škole jsem toužil po vlastním webu, na kterém bych se chlubil svými texty písní. Pomocí HTML a CSS jsem si zrealizoval svůj sen, vystřídal několik free hostingů, abych pak zjistil, že pokud chci mít vlastnoručně napsaný (v PHP a MySQL), dynamicky generovaný web s různými funkcemi, musel bych nad ním strávit neúměrné množství času. Navíc jsem došel k tomu, že existují již hotové systémy, které člověk pouze naplní vlastním obsahem, změní si vzhled (resp. vzhled těch stránek), případně doinstaluje nějaké doplňky a nemusí se s ničím složitě piplat. Toto všechno umí například Wordpress. Proč jsem si ale nakonec vybral Blog.cz? Vedla mě k tomu zvědavost, touha po úspoře času a po návštěvnosti (přece jenom je Blog.cz nejrozšířenější blogovací server v srdci Evropy).

Blog jsem nakrmil již hotovými básničkami a úvahami. Při vymýšlení motta blogu jsem si vzpomněl na píseň, která mě napadla ve sprše v pokoji v pátém patře koleje Sázava na Jižním Městě v Praze. Sprchuju se strašně rád! To je název písně, jejíž poslední sloka (resp. půlka sloky) se stala osudnou pro můj blog. Prostě a jednoduše má blog připomínat nejen mně, ale i lidem v síti, jak jsme cítit podle toho, co máme v srdci. Ježíš Kristus změnil a mění můj život. Mám z toho radost, a proto se s tím chci podělit i touto formou.

Časem jsem zjistil, že kolem Blogu.cz je určitá komunita blogolidí, kteří si navzájem komentují články. Dokonce se někteří blogeři sdružují do určitých klubů. Myslel jsem si, že je to hlavně kvůli zvýšení návštěvnosti, a tak jsem si dal přihlášku do tzv. Autorského klubu a taky do Klubu snílků. Jak to dopadlo? O tom jsem se rozepsal při loňské oslavě.

Úspěchy

Nyní se pokusím shrnout své blogové úspěchy. O založení blogu jsem psal výše. Do tzv. Autorského klubu jsem přijat nebyl kvůli své víře v Pána Ježíše - tím, že se k ní otevřeně hlásím, je můj blog kontroverzní. Do Klubu snílků jsem přijat byl a dodnes tam jsem. Prostě se vyplatí stát nohama na zemi a srdce mít v oblacích. :-)

Jednou jsem se zapojil do tzv. Filosofického koutku, ve kterém jsem odpovídal na otázky týkající se tématu Věda vs Bůh. Moje odpovědi byly v kontrastu s odpověďmi blogera Matthiase, velkým zastáncem ateismu. Pod článkem se rozvinula zajímavá, místy bouřlivá, diskuse, která (kupodivu) přilákala určité množství blogerů na můj kontroverzní blog. Později se stal Matthias mým oblíbeným blogerem, protože jeho hluboké úvahy mě často nutí zamýšlet se nad svou vírou a různými "nenáboženskými" věcmi z jiného úhlu pohledu.

Další významnou událostí, která má vliv na vyšší návštěvnost blogu, bylo publikování článku o homosexualitě. Měl bych vlastně poděkovat své oblíbené blogerce Elleine, na jejíž otázku článek odpovídá. Na některých komentářích pod článkem by se dalo grilovat! A co je zajímavé - lidé článek komentují i po roce jeho zveřejnění!

Mně ovšem primárně nejde o vysokou návštěvnost, jak se možná z předchozích odstavců čtenáři může zdát. Více než závratná čísla na počítadlech mě potěší kvalitní komentáře, ať už online či onlife. Zjistil jsem totiž, že nejlepší způsob, jak toho docílit, je ukryt v principu "komentuj a bude ti komentováno". A musím říct, že je to dost časově náročné. Ale snažím se. Hlavně za poslední rok mé články komentuje více lidí než dříve. To může být způsobeno jednak tím komentovacím principem, jednak nepochybně i tím, že se lidem na blogu líbí, a proto se na něj cíleně vrací. Což mě samozřejmě těší a jsem za to vděčný.

Mezi další úspěchy řadím i to, že hlavně v prvním roce mého blogování bylo několik mých článků na témata týdne (TT) vybíráno mezi ty nejlepší na Blog.cz. Nyní už na TT tolik nepíšu, protože málokdy mě napadalo něco originálního, o čem nepsaly stovky jiných. Ale na konci letních prázdnin 2012 jsem byl přijat do týmu hodnotitelů článků na TT, což je pro mě pocta, a těším se na zkušenosti, které díky tomu získám. Tématům týdne se věnuje blog tema.blog.cz.

Ale asi za největší úspěch považuji to, když si někdo můj blog oblíbí a rád se na něj vrací. A to i tehdy, že třeba nemusí se mnou ve všem souhlasit. Snažím se mít rád lidi, co se mnou nesouhlasí, víc než vlastní názory.

Budoucnost

Teď bych se rád zamyslel nad tím, jak dál. V uplynulém roce blog několikrát vyměnil kabát, od černobílého, přes krvavo-černý až po ten současný, barevnější. Vznikla nová rubrika o mytí nádobí, přidal jsem odkaz na svůj bandzone profil s písněmi v mp3. Líbí se vám to? Napadá vás něco, co by se dalo vylepšit? Nebojte se do komentáře rozepsat.

Propagace blogu. Máte můj blog v oblíbených položkách? Nebo využíváte možnosti odebírání novinek přes email (v menu je sekce "Odběr novinek"). Používá někdo z vás RSS čtečku? A znáte facebookovskou stránku mého blogu?

Co styl psaní, napadá vás, na čem bych mohl zapracovat? Měl bych se pokusit čas od času napsat něco v angličtině? Docela se mi ta myšlenka líbí, i když to asi bude nepříjemné pro ty, kdo AJ moc neovládají... Někteří blogeři to řeší tak, že mají spešl blog v angličtině...

Všem věrným čtenářům děkuji za přízeň a přeji nejen jim, ale i těm novým radost z každé maličkosti!

Váš D@ve
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elleine Elleine | Web | 8. října 2012 v 16:13 | Reagovat

Všechno nejlepší!
Happy birthday!
Joyeux anniversaire! :-)

2 D@ve D@ve | E-mail | Web | 9. října 2012 v 22:25 | Reagovat

[1]:
Děkuji mnohokrát!
Thank You very much!
Toda raba! :-)

3 ajalon ajalon | 11. října 2012 v 22:53 | Reagovat

Nu každopádně, kdyby se dalo nominovat na nejlepší kontroverzní doliterárníhoklubunepřijatej blog, muj hlas máš jistej ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama