Červenec 2012

Pohoří první + úvod

21. července 2012 v 1:27 | D@ve |  hory z nádobí
Tímto článkem uvádím novou rubriku, která zde na mém blogu o čistotě zaručeně nemůže chybět! Jelikož za posledních několik měsíců prošlo pod mýma rukama neskutečné množství talířů, hrníčků, příborů, mastnoty a jiné potravinářské havěti, rozhodl jsem se zvýšit svou motivaci k provozování této velice zábavné činnosti tím, že se budu pokoušet stavět hory z nádobí! Když stavím hory doma, tak tím dělám radost mamce ve dvou ohledech: (1) ušetřím jí čas a (2) vytvořím pro ní hlavolam (ty má moc ráda), který spočívá v nalezení správného pořadí utírání jednotlivých kusů tak, aby se hora nezřítila. Snad tento nápad motivuje i čtenáře mého blogu k tomu, aby s nádobím pomáhali svým rodičům, či, pokud se už tak děje, aby si tuto bohulibou činnost příjemně zpestřili.

Rozhodně toto není v rozporu s Biblí, ba naopak:
Mějte porozumění jeden pro druhého. Nesmýšlejte vysoko, ale věnujte se všedním službám. Nespoléhejte na svou vlastní chytrost (Římanům 12,16).

Optimální ismus

17. července 2012 v 19:38 | D@ve |  zam(i/y)šlení
Když tak uvažuji nad současným tématem týdne na blog.cz, napadá mě otázka, zda je pravdivá rovnice
optimální ismus = optimismus.
Je vůbec ještě možné mít optimistický postoj, aniž by člověk ignoroval aktuální dění ve světě? Je každý optimista automaticky naivní snílek? A jak je to se mnou?

Tajemství zbožnosti

8. července 2012 v 20:15 | D@ve |  zam(i/y)šlení
Tajemství zbožnosti. Co si pod tím představit? Mají věřící něco, co nikdo jiný nezná? A stojí za to jejich tajemství odhalit? Co by se psalo v bulvárním článku s titulkem "Víme vše! Tajemství zbožnosti odhaleno!"?