Nahá duše

16. září 2011 v 17:32 | D@ve |  zam(i/y)šlení
Slovo Boží je živé, mocné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; proniká až na rozhraní duše a ducha, kostí a morku, a rozsuzuje touhy i myšlenky srdce. Není tvora, který by se před ním mohl skrýt. Nahé a odhalené je všechno před očima toho, jemuž se budeme ze všeho odpovídat.
Bible, list Židům 4,12-13


Mnozí už vědí, že nyní jsem studentem biblické školy v Kolíně. Během předmětu s názvem Přehled Starého zákona jsme si povídali o Bibli a já jsem si vzpomněl na výše citované biblické verše z Nového zákona a od té doby je mám pořád tak nějak v hlavě. Co vlastně znamenají?

Už odmalička jsem slýchával, že Bůh ví všechno, že je vševědoucí. Já to nechápu, jak to dokáže, ale věřím tomu. Takový je prostě můj Bůh. A má i spoustu jiných skvělých vlastností. Dokonce mi v Bibli říká, že zná počet mých vlasů, že ví o mně úplně všechno! Kam se na něj hrabe Google nebo Big Brother!

Poznal jsem, můj Bože, že ty zkoumáš srdce a že máš zalíbení v přímosti. (Bible, 1 Pa 29,17)

A víte, co mě nejvíc dostává? Že i když o mně všechno ví, má mě pořád rád! Neustále mě zve na pokec, abych mu vyléval svoje srdce, abych mu věřil, že mě provede věcmi, které mě štvou... A díky Němu mám vždycky důvod se radovat - jednoduše proto, že je mi vždycky nablízku! Plní moje srdce radostí! Sytí mou duši lahodným pokrmem - Božím slovem. Bible je ta nejluxusnější restaurace pro duši a šéfkuchař není nikdo jiný než Stvořitel celého vesmíru! Kam se na něj hrabou fastfoody ve formě novin a různých chytrolínských časopisů s nahými těly!

Každému přeju, aby mohl poznat, jaký je můj Bůh! Inspirován 139. žalmem jsem před několika lety napsal Bohu píseň, se kterou bych se chtěl tady podělit. Tak snad se bude líbit.

Mám v hlavě ještě několik myšlenek, které bych chtěl zpracovat do několika článků. Taky nám přibývají studijní povinnosti, tak nevím, jaká bude teď frekvence nových článků. Ale můžete se za mě modlit, abych to všechno v pohodě zvládal. Je to tu na škole super!!! :)

A teď už ta slibovaná píseň:

Hospodine, Ty mě znáš,
celého mě zkoumáš!
Sleduješ cestu mou,
všechny mé pohyby.
Já chci jít za Tebou,
chci se Ti líbit!

V dnešní době chválu Tobě
svým životem chci vzdát!
Díky za Tvou smírnou oběť,
o lásce Tvé zpívat chci, hrát!


Poznámka: Článek je také reakcí na aktuální téma týdne "Nahota" na Blog.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chceš poznat toho nejlepšího Šéfkuchaře - Stvořitele celého vesmíru?

Chci!
Nechci!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama