Kristfest 2011

3. srpna 2011 v 22:40 | D@ve |  zážitky
Už po několik lét pravidelně jezdívám na festival Kristfest a letošní rok nebyl výjimkou! Jaké to tam bylo a co všechno jsem zažil?Cesta
Dobrodružství začalo už při cestě do Ždírce nad Doubravou, kdy České dráhy opět nezklamaly a kvůli zpoždění EC nám ujel navazující spoj v Pardubicích. Protože jsem s tím počítal, dojeli jsme relativně v pohodě, i když se to o něco protáhlo. A cesta ubíhala rychle hlavně proto, že nás jela parta celkem 8 mlaďochů a mlaďošic.

Rozkoukání
Stojím si tak ve frontě na registraci a najednou pociťuju vibrace na stehně. Z smsky se dozvídám, že mám být ve :45 na srazu dobrovolníků, což je za 2 minuty. Hm, tak poprosím kámošku, aby mi pohlídala bágl s kytarou a upaluju na místo. Cestou potkávám známé lidi, které jsem dlouho neviděl, ale nemůžu teď s nimi moc kecat. Určitě na to bude čas pozdějc. Místnost byla plná mladých lidí, kteří se rozhodli po dobu festivalu pomáhat s registrací, s vybíráním stravenek, s hlídáním areálu apod. Nakonec jsem se zapsal se Spencerem z Hlinska na celonoční hlídání hlavního stanu v noci ze středy na čtvrtek a z pátka na sobotu. Nikdy předtím jsem dobrovolník na KF nebyl, tak jsem chtěl zjistit, co to obnáší.

V chatce číslo 17 jsem se seznámil s prvním z mých 4 spolubydlících, který přijel na fest na motorce. Po vybalení věcí jsem šel na véču. Už si nepamatuju, co to bylo, ale vím, že mi to chutnalo. A nejenom první den, po celý festival vařili dobře!

Spanilá jízda
Není lepšího startu dne než s ranní modlitbou! Nakonec se mi podařilo vstát a mohl jsem společně s dalšími nadšenci pro Krista strávit hodinku s Bohem už od 7:00! Všechny dny festivalu měly tento řád: modlitby (ne vždycky jsem na ně vstal), snídaně, ranní ztišení, workshopy, semináře, oběd, ČSOB (Čas S Osobním Bohem), freetime, sporty, workshopy, véča, večerní bohoslužba, koncerty/čajovna/párty/grilování a o půlnoci večerka (samozřejmě vše dobrovolné, včetně večerky Usmívající se ).

Každý den po snídani jsme zahajovali ztišení hymnou letošního Kristfestu, kterou složila skupina MAC Brno:


Přihlásil jsem se na hudební workshop, kde jsme společně s americkým týmem Chi Alpha po celý týden nacvičovali několik chvalozpěvů, které jsme pak odehráli poslední večer festivalu. Například jsme se naučili tuto krásnou píseň:


Asi největší dojmy ve mně zanechaly večerní bohoslužby, kdy kázali různí řečníci a hráli různé skupiny. Lidé skákali radostí i klečeli v slzách - podle toho, jak se Bůh dotýkal našich srdcí. Já jsem si uvědomil svoje špatné (pyšné) postoje a celkovou vyprahlost, když jsem v poslední době neměl moc kvalitní čas s Bohem. Slyšel jsem také svědectví o tom, jak Bůh uzdravil z nemocí, dával svoje dary...

Závěr
Celkově mám novou touhu trávit čas s Bohem (je potřeba si v záplavě aktivit vybojovat čas na ztišení, kdy jsem jen já a Bůh - jsou to ty nejlepší chvíle v celém dni!), strávil jsem hezké chvíle s přáteli, získal nové zkušenosti v oblasti hudby i půlnočního rozebírání pódia a aparatury... Usmívající se

Krásnou tečkou festivalu bylo to, že jsme oslavili můj B-day, že mi už je čtvrt století...
Když to vyjde příští rok, určitě pojedu zas! A ty?


P.S. Fotky by se měly objevit na stránkách Kristfestu v sekci Fotogalerie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama