NIC!

19. dubna 2011 v 17:38 | D@ve |  zam(i/y)šlení
Přijde mi zajímavé, že tématem týdne, ve kterém jsou Velikonoce, je "nic". Jak spolu souvisí Velikonoce a "nic"?
Podle vlezlých "velikonočních" "ozdob" v obchoďácích i jinde soudím, že většina lidí si Velikonoce spojuje s vajíčky, rapujícími zajíčky, opíjením se, pomlázkou a dalšími zlozvyky. Ruku na srdce - kdo z nás opravdu ví, o čem Velikonoce, nejvýznamnější křesťanské svátky, jsou? Vděčnost Bohu za jeho obětování se za nás, nahrazujeme výše zmíněnými zlozvyky. A nebo ne? Co pro tebe osobně znamená Ježíš Kristus? Je to tvůj Spasitel? Nebo je pro tebe prostě… NIC?

Nechci tu moralizovat, je to každého věc, jak žije. Vytáčí mě pouze to konzumní pojetí Velikonoc, jehož masáž je snad na každém kroku.

Útěchou je mi fakt, že Boží království není z tohoto světa. Ježíš žije v mém srdci a skrze mě jedná. Jsem jeho nástrojem. Někdy mu komplikuju práci, ale On má se mnou trpělivost. Formuje mě svou láskou. Abych ji mohl dávat dál. Navzdory okolnostem. Navzdory velikonočním zlozvykům, které mě štvou.

Nikdo pro mě neudělal to, co Ježíš. O něm jsou Velikonoce. Oslava jeho zmrtvýchvstání.

Krásnou ilustrací této skutečnosti je následující video.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 puppup puppup | Web | 22. dubna 2011 v 11:31 | Reagovat

Aspoň někdo tu věří, když ne já :) Komerční pojetí Velikonoc jako všech svátků už je tu ''normálem''. Ano, pro mne jsou Velikonoce jakožto i ostatní křesťanské svátky ničím. Jsem ateistka a nestydím se za to :) Respektuji lidi, co věří (pokud nejsou fanatiky). Bůh vám, věřícím, dává sílu do života, víru v posmrtný život. Já mám sílu v sobě a o posmrtný život nestojím.

2 D@ve D@ve | Web | 22. dubna 2011 v 12:03 | Reagovat

[1]: Cením si Tvého názoru. Často se setkávám s faktem, že lidé hlásící se k ateismu odmítají svou představu Boha, aniž by se opravdově pokoušeli hledat jeho skutečný charakter.

Nikdy se Ti nestalo, žes byla na pokraji sil? Nikdy tě neštvalo, jak takto "silní lidé" způsobují tolik zla? Dost lidem docházejí síly, ztrácejí naději, jsou nešťastní, mnozí se kvůli tomu zabíjejí...

Bůh není pouhou silou. On je milující osobou, tím, kdo Ti chce odpustit všechny Tvoje špatnosti, uzdravit všechna Tvoje zranění, dát Tvému životu smysl.

Ježíš ovlivňuje můj život. Jsem Božím přítelem. Lepší život si nedokážu představit. Vděčnost Bohu za jeho lásku a péči mě motivuje žít pro něj.

Co motivuje Tebe žít bez Boha? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama