A v čem je zajímavý Ježíš Kristus?

25. března 2011 v 20:05 | D@ve |  zam(i/y)šlení
V diskusi pod článkem Creatio - Modly slovanských bohů jsem místo odpovědi na otázku "A v čem jsou pohanští bohové zajímavější než Ježíš Kristus?" obdržel otázku "A v čem je zajímavý Ježíš Kristus?" A protože to je dobrá otázka, chci na ni dobře odpovědět.


Ježíš Kristus mi změnil život. Sice jsem vyrůstal v křesťanské rodině, ale to ze mě křesťana ještě neudělalo. Bral jsem křesťanství jako nějakou pohádku - ovšem do té doby, než jsem začal vážně pozorovat životy křesťanů, kteří se scházeli u nás doma. Na jejich životech bylo vidět, že svou víru v Ježíše myslí vážně. Byli plni radosti, vděčnosti, mluvili o tom, jak Bůh vyslýchá jejich modlitby… Já jsem byl ve škole šikanovaný, tak jsem se zavřel do sebe. Ale tím, že jsem viděl, že "Ježíš funguje", chtěl jsem to s ním taky zkusit. Rozhodl jsem se ho pozvat do svého života. Víc jsem se o tom rozepsal tady.

Letos, v červnu 2011, to bude už 10 let, kdy jsem navázal přátelství s Ježíšem. A za tu dobu jsem mnohokrát zažil, že život s ním je to nejhezčí dobrodružství! Dal mi skvělé přátele, nyní už dokončuji vysokou školu (jsem toho názoru, že o zkouškových obdobích se děje nejvíc zázraků). Studuji informatiku, a přesto nevidím rozpor mezi vědou a vírou, ba naopak. Chápu vědu jako skvělý nástroj pro zkoumání našeho reálného světa, kde platí fyzikální a duchovní zákony. Více se tímto tématem zabývá například blog Smysl života.

V čem je zajímavý Ježíš Kristus? Odpouští mi hříchy, bydlí v mém srdci, stará se o mě. On za mě položil svůj život. Vůbec to nemusel udělat. Ačkoliv byl nevinný, dobrovolně kvůli mně trpěl, abych já teď mohl být šťastný - smířený s Bohem.
Co pro mě udělali ostatní náboženští vůdci? Ani jeden z nich mě nedokáže očistit od mých špatností, protože oni sami nejsou dokonalí. Ve srovnání s Ježíšem nic neznamenají. Všechna náboženství nabízí pouze seznam toho, co musím a nesmím, abych si něco (možná) zasloužil. Biblické křesťanství je však jiné. Záchranu (spasení, smíření s Bohem, nebe…) si nelze zasloužit, ale Bůh ji nabízí jako dárek - z milosti, skrze víru v Ježíše Krista:
Zdaleka nejsem sám, komu Ježíš změnil život. Dokonce i mezi vědci je mnoho lidí, kteří věří v Ježíše. Například Isaac Newton, Albert Einstein…
Odborné odpovědi na otázky týkající se Ježíše Krista - kdo to byl, proč jedině On je správná cesta k Bohu atd. se skrývají za těmito odkazy:

A na závěr moje oblíbené video, které toto vše shrnuje:


A co si myslíš o Ježíši Ty? Těším se na diskusi pod tímto článkem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 maybe-strange maybe-strange | Web | 27. března 2011 v 16:53 | Reagovat

No, teda.. Já jenom koukám. Vlastně neznám skoro nikoho věřícího nebo se s ním o tom nedá mluvit. Spolužačku nutí rodiče chodit každý týden do kostela a když se jí na něco ohledně toho zeptám, myslí si, že si z ní dělám srandu. Zajímá mě vše, co se týká náboženství. Fascinuje mě.
Ráda bych někdy zašla do kostela na mši nebo tak.. Jednou jsem začala číst Bibli, ale pak jednoduše nebyl čas.
Na jednu stranu si říkám, že jsem hloupá, když si myslím, že by mohl existovat, ale nějaká pravda na tom přece být musí.
Jednou jsem zoufale v slzách prosila Boha, ať mi dá znamení, jestli má cenu ještě žít a mám pocit, že jsem to znamení dal. Teď k němu pomalu vzhlížím.. Možná se k němu pomalu dostávám.

2 D@ve D@ve | Web | 28. března 2011 v 13:49 | Reagovat

Ahoj Destiny, chci tě povzbudit, že má smysl Boha hledat, ať už si druzí tvrdí cokoliv. My lidé jsme stvořeni pro vztah s Bohem, s Ježíšem. V Bibli se píše:

Římanům 10:9 Vyznáš-li svými ústy, že Ježíš je Pán, a uvěříš-li v srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.
10 Víra v srdci vede ke spravedlnosti, vyznání ústy pak vede ke spáse.
11 Vždyť Písmo říká: "Kdokoli v něj věří, se jistě nezklame."

Dám Ti sem odkaz, kde se dozvíš odpovědi na různé otázky, co lidi často kladou, třeba si tam tu svou najdeš :-)
http://www.apostolskacirkev.cz/search.php?rsvelikost=uvod&rstext=all-phpRS-all&rstema=48&stromhlmenu=43:48

A kdyby ses chtěla někdy podívat na bohoslužbu či na setkání křesťanské mládeže (kde jsou nekřesťané vítáni), srdečně tě zvu do našeho sboru - Apoštolská církev Praha, sbor Maranatha (www.acmaranatha.cz) :-)

3 Lucyje Lucyje | Web | 28. března 2011 v 13:56 | Reagovat

Super clanek, rada chodim na tvuj blog :-)
maybe-strange-hledej Boha a pros Ho aby se ti dal poznat, opravdu to stoji za to ;-) Udelal pro me co nikdo nemohl, vylecil i zranenou dusi a jsem hrozne rada ze jsem Ho poznala a ze se mnou byl uz v dobach kdy jsem o Nem nevedela nebo Ho ignorovala..

4 Eduard Nud Eduard Nud | 18. května 2017 v 13:23 | Reagovat

Čím je Ježíš zajímavý? Nevím. Ostatní náboženství jenom nařizují a zakazují, on toho naslibuje mraky a vlastně nic po nás nechce. Jenom naši víru. Stejně jako ďábel všechno splní za pouhý pakatel: za duši. No. Ale jo. Na otázku Věříte v boha, odpovídám oklikou: Věřím hvězdám. Nevěřím hvězdopravcům.

5 Eduard Nud Eduard Nud | 19. května 2017 v 9:59 | Reagovat

Bolest ustoupila, emoce vychladly.

Čím je Ježíš zajímavý? Ježíš ani tak ne, ale spíš jeho učení. Prý si ho vymysleli někdy ve třetím století, já teď nevím, jak se jmenovali, aby se měli ke komu modlit.

A má to logiku, stejně jako byl vymyšlen Bůh. K jaké osobě žijící nebo nežijící bychom se měli modlit? Je třeba někoho, kdo je mocný a dokonalý. A to žádná živá osoba není. Ani mrtvá. A proto Bůh a proto Ježíš.

Kdybych to měl shrnout, Bůh nestvořil člověka, člověk stvořil Boha, protože ho potřeboval.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama