Vektor Život

11. února 2011 v 20:46 | D@ve |  zam(i/y)šlení
Smysl života = téma tohoto týdne. Tato rovnost může platit pro někoho pouze tento týden a může být impulzem pro napsání zajímavého článku. Anebo pro nějakou, jistě neprázdnou, množinu blogerů tato rovnost může platit po celý jejich život - pokud by svůj smysl života viděli ve psaní článků na aktuální téma týdne!

Rozviňme nyní tento "matematický" pohled na sousloví smysl života…


Má život smysl? Pokud ano, tak z pohledu matematiky by se mohlo jednat o vektorovou veličinu, která musí mít podle definice směr (smysl) a velikost! Abychom mohli určit jeho velikost, jeho (absolutní) hodnotu, potřebujeme mít souřadnicový systém, který by nemohl existovat bez počátku. Tímto "souřadnicovým systémem pro život" se zdá být materiální a duchovní svět. A v Božích skriptech (v Bibli) se dočteme, že "počátkem všeho je Bůh". Co z toho plyne? Že Bůh určuje velikost a směr (smysl) života! Život je Boží výrobek (umělecké dílo hodné obdivu)!

Samozřejmě, že tomu čtenář nemusí věřit, stejně jako nemusí věřit učebnici matematiky. Znám lidi, kteří si sami definovali svoje životní cíle, kterých chtějí dosáhnout. Jistě to je lepší varianta než bezcílné bloudění životem. A je to každého věc, jak se rozhodne.

Já jsem ale logickou úvahou došel k tomu, že pokud chci ze života "vytřískat maximum", naplno si ho užít, tak se mi jistě vyplatí žít podle doporučeného návodu!

Používání návodů je pro nás, smrtelníky, zcela běžné. Máme návody na různou elektroniku, recepty na dobrou mňamku, pravidla silničního provozu, tipy pro údržbu obrazů, optimalizační strategie ve vývoji software, nebo třeba požární směrnice. Proč je tedy pro mnoho lidí těžké rozhodnout se žít podle návodu, který vymyslel sám Výrobce života?

Může se zdát, že když bychom žili podle předem daného návodu, tak to bude život nudný. Ano, pokud je návod nudný (a třeba i špatný), bude i takový život. Ale každý den se na mém životě potvrzuje skutečnost, že respektování Božích skript je to nejlepší, co můžu se svým životem dělat!

Když bych to měl shrnout, tak smyslem mého života je naplnit Boží plán, který On má s mým životem! A již nyní zakouším, že život s Ježíšem je velké dobrodružství!

Více o tom mluví následující video.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kristeen-photography kristeen-photography | Web | 11. února 2011 v 21:12 | Reagovat

Ten článek jsem přečetla do půlky a pak už jen zběžně, ale opravdu to moc nechápu.

2 D@ve D@ve | Web | 11. února 2011 v 21:26 | Reagovat

Tak si ho přečti znovu, pomaleji a až do konce, kde najdeš i shrnutí a video, které tuto mou úvahu podtrhuje ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama