Komentáře

1 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 23. ledna 2011 v 19:21 | Reagovat

amen:)

2 maybe-strange maybe-strange | Web | 27. března 2011 v 16:45 | Reagovat

páni.. :)

3 debiblogisek debiblogisek | Web | 14. dubna 2011 v 15:31 | Reagovat

tky musím říct amen :-)
Mimochodem, já jsem také z křesťanské rodiny...je mi 14...můj táta je pastor v jednotě bratrské, hned od narození jsem slyšela o Bohu, znala příběhy a měla moc ovlivňovat duchovní věci...už v pěti letech jsem byla naplněna duchem svatým...kolem devátého roku jsem totálné přestala o Bohu přemýšlet...můj život naplnily jiné aktivity (kamarádi, sport, škola, kluci...) bylo mi to líto (udělala jsem i z toho pokání) a tak teď už se snažím žít svůj život aktivně pro Boha (a ten mi moc poháhá a žehná) a jsem hrdá, na to že jsem křesťanka...

4 Satine Satine | Web | 17. dubna 2012 v 18:12 | Reagovat

Já tohle moc nechápu. Proč je na světě tolik zla, když je Bůh tak dobrotivý? Jistě, mohou si za to lidé. Ale třeba takové děti v Africe, to jsou přece nevinné děti, nemohou za nic, nehřeší, a stejně umírají hladem a na nemoci. A to je jen příklad, spoustu nespravedlností se najde i jinde ve světě. Tak kde je ten Bůh? Ale samozřejmě nikomu jeho víru neberu, je hezké, že má někdo naplněný život a žije pro něco. Vlastně mi ten křesťanský život ale přijde jen takové žití pro smrt. Překonat pozemský život bez hříchů a dostat se do ráje..

5 D@ve D@ve | Web | 19. dubna 2012 v 11:45 | Reagovat

[4]: Souhlasím s Tebou, že je na světě hodně zla, i s tím, že si lidi za to můžou sami. Bůh je skutečně dobrotivý a milující, ale také respektuje lidskou svobodnou vůli. Jasně, mohl by zasáhnout a zničit naráz celou tu naši hříšnou planetu... Nebo třeba "jen" ty "největší hříšníky" - třeba teroristy... A protože je Bůh spravedlivý, musel by postupně zničit každého člověka, protože nikdo z lidí přece není dokonalý. Pořád chceš tedy volat po Boží spravedlnosti? Musel by totiž zničit i Tebe... Víš, lidi většinou nechtějí o Bohu nic slyšet, ale  už nemají problém s tím na něj všechno hodit - Bůh může za války, za nespravedlnost, proč s tím nic neudělá? Nebylo by spíš lepší hledat chyby v sobě, než v Bohu? On se právě kvůli lidem stal člověkem, Ježíšem Kristem, aby na svém životě nesl trest za všechny špatnosti lidí - i když On sám nic špatného neudělal. Vstal z mrtvých a když v Ježíše uvěříš, zabydlí se ve Tvém srdci. Změní tě natolik, že už nebudeš chtít dělat to, co se mu nelíbí, ale naopak. Samozřejmě, že Tvé tělo bude mít pořád stejné špatné touhy, ale Tvoje nově narozená přirozenost se bude chtít líbit Bohu. Takže život opravdového křesťana je o tom dovolovat Bohu, aby formoval charakter - což je těžké, Bůh to dělá často skrze těžkosti, tím ale roste naše víra (víra, která tě nic nestojí, za nic nestojí... podobně to je i s láskou). Na druhou stranu není křesťanství jen o tom "s Boží pomocí si leštit svatozář", ale je hlavně o lásce k druhým lidem. To znamená nejen mít rád své nepřátele, ale pomáhat i těm, kdo to potřebují. Například v Africe velký počet lidí díky tomu, že uvěřil v Krista, jsou tito lidé uzdravováni z nemocí... Viz například projekt CfaN: http://www.bonnke.net/cfan/cs/ Křesťanští misionáři po celém světě pomáhají chudým a ztrápeným lidem tím, že například staví školy, nemocnice, riskují životy a to jen proto, aby jim řekli o naději, která je v Kristu. Bůh se rozhodl používat si lidi, kteří ho ctí, aby pomáhali jiným lidem, kteří se ženou do pekla. O tom je křesťanství - o lásce ke ztraceným. A nejlepší na tom je, že smrtí to přátelství s Bohem nekončí. :-)

6 Satine Satine | Web | 19. dubna 2012 v 15:54 | Reagovat

[5]: Zní to vážně moc hezky. Láska, pomoc druhým a tak dále. Jen mi to přijde jako nějaká smyšlená pohádka. Kdo napsal Bibli? Co když ji napsal jen tak nějaký člověk, který si vymyslel, že to tak prostě bude a lidé se podle toho začali řídit? Vždyť si to mohl kdokoliv vymyslet a začít to vydávat za náboženství. Ale rozhodně se nechci hádat, moje nedůvěra z velké části určitě pramení taky z nedostatečných znalostí. Jenže jsem asi jeden z těch lidí, kteří když něco neuvidí na vlastní oči, tak tomu neuvěří. Každopádně přeju hodně štěstí a lásky do života. :)

7 D@ve D@ve | Web | 20. dubna 2012 v 21:34 | Reagovat

[6]: Buď je to pohádka, nebo pravda, jiná možnost není. Výhodou křesťanství je, že je to náboženství založené na historických událostech. Když by se Ti povedlo dokázat, že Ježíš Kristus nevstal z mrtvých, všichni křesťané by se mohli jít klouzat, protože bez Krista není pravé křesťanství. Za celou historii se ale nikomu nepodařilo dokázat ani to, že by Bible lhala. Naopak, mnozí lidé, kteří se rozhodli ji poctivě prozkoumat, se stali křesťany, protože zjistili, že má pravdu. (Například Josh McDowell a jeho kniha "Více než tesař"). Navíc - současná archeologie potvrzuje pravdivost Bible (viz například http://www.b-a-n.cz/). Jinak Ti moc doporučuji si Bibli přečíst, liší se od jiných knih v tom, že její pisatelé (celkem něco přes 40 autorů) byli inspirováni Duchem Božím. Bible se skládá ze 66 knih, které vznikly v letech před Kristem i po Kristu, a zejména přesnost naplnění mnoha proroctví je důkazem,že biblické knihy si nemohl vycucat z prstu nějaký člověk. I v dnešní době je Bible nejčtenější knihou světa, viz http://www.databazeknih.cz/zebricky/nejctenejsi-knihy. Doporučuji čtení Bible začít Janovým evangeliem.

K tomu, že věříš jen tomu, co lze vidět, Ti doporučuji se podívat na tohle videjko mého spolužáka na biblické,jmenuje se to Podobenství o tramvaji.
http://otik.krestan.org/?p=311

Co na to všechno říkáš? :-)

8 Eduard Nud Eduard Nud | 18. května 2017 v 17:49 | Reagovat

Co na to všechno říkám? Že samotná víra v něco prostě nestačí. Mohu věřit čemukoliv a říkat, že je to pravda jenom proto, že tomu věřím. A přesto ani věřící by tomu nevěřili. Avšak sami to po nás vyžadují. To potom ale znamená, že není třeba číst Bibli. Stačí věřit a písmo si upravit podle svého. To totiž vyplývá z tvrzení věřících. Ale církev nemá ráda lidi, kteří myslí racionálně. Jsou to jejich největší nepřátelé. Přesto říkají: Mysli a přijdeš na to taky.

9 Eduard Nud Eduard Nud | 19. května 2017 v 9:52 | Reagovat

A co na to říkám dnes? Hněv a zloba nejsou dobrým rádcem. Když máš smutek na duši, svěř se strýci Artuši nebo tetě Libuši, ale nepiš komentáře.

Víra je dobrá věc. Bez víry a naděje nejde nic. Ani žít. Bez víry se nedá porazit ani Švýcary, jak bychom tedy chtěli porazit Rusko? Ale víra je obvykle jenom víra. Nemusí to být pravda. Víru mám jednou za čas, že si dojdu na WC, ale ne pokaždé se tato víra naplní. Věřit se dá čemukoliv, ale je až trestuhodné vydávat tuto víru za pravdu.

Víra totiž není pravda. Je to svým způsobem jistý druh terapie. Ale otázka zněla trochu jinak. Jak Ježíš změnil můj život. Tak tady je odpověď poněkud optimističtější. Víra v Ježíše může život změnit a to tak, že hodně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.