Kristfest 2010

8. října 2010 v 13:41 | D@ve |  zážitky
9.7.-11.7.2010

Moc jsem se na tento festival těšil. V konferenčním centru Immanuel jsem byl asi před 10 lety na sborové dovolené. Cesta od Ždírce nad Doubravou proběhla příjemně - tak jako vždycky, když si u toho s někým povídám. Při registraci jsem se dozvěděl číslo svojí chatky, ve které jsem našel svou postel, místo ve skříni a hlavně své spolubydlící. Na ty jsem byl zvědavý nejvíc.


Pavel a dva Honzové jsou fajn lidi, skamarádili jsme se od první chvíle.

Festival začal večeří a po ní byla úvodní bohoslužba, kdy kázal Martin Moldan a hrála skupina Deep Inside.

Večer jsem šel s Mírou a Maruškou (starými známými) na program o Izraeli, který pořádal ICEJ.

Další dny měli tento scénář: Modlitby, snídaně, workshopy, oběd, ČSOB (čas s osobním Bohem), sporty nebo jiné programy, večeře, chvály, kázání, čajovna nebo jiné programy.

Během festivalu jsem se skamarádil s několika dalšími lidmi nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Dopolední workshopy na sebe navazovaly, původně jsem chtěl chodit na English camp, ale nakonec jsem se rozhodl pro workshop Jesus revolution, který vedli dva mladí lidé z Norska, Andreas a Jona-Jasmina. Tento workshop byl o evangelizaci na ulicích, což mě lákalo víc než English camp (navíc jsem si angličtinu procvičoval během celého festivalu, protože tam bylo více zahraničních hostů). Na začátku workshopu jsme se vždycky rozcvičili hrou Kumča-BanyBany-TokyToky, a pak jsme se rozdělili do dvou skupin - jedna nacvičovala tanec a druhá scénku. Já jsem si vybral scénku, kterou nás naučil Andreas. Jmenuje se "Give me your heart". V pátek jsme ji hráli na ulicích v Hlinsku.

V jeden den jsme si i vyzkoušeli říkat svoje svědectví. Tento workshop se mi hodně líbil, moc jsem si od něj odnesl.

V jistý den jsem se také účastnil workshopu Nové generace:
Toho dne jsem se rozhodl jít na workshop Nové generace, abych se dozvěděl praktické zkušenosti a tipy při službě na školách či na kolejích. Interaktivní přednáška podporovaná počítačem byla vedena Peťou a Miri, z nichž nadšení pro službu mladým silně čiší a mě to
hodně povzbudilo. Velký důraz byl kladen na kreativní evangelizaci snoubící se s modlitebním životem jednotlivců. Asi nejvíc mě dostala ilustrace "bílé tričko a bláto" a taky kázání na popcorn. Už se těším, až to vyzkouším... :D

Ve volném čase jsem si povídal s lidmi, hrál freesbee, spal, jezdili jsme na loďce, fotili se s tričkama Nové generace, zúčastnil jsem se hudební talentshow…

Ale nejvíc se mi líbily večerní programy. Chvály Deep Inside a později s Jeremy Perigem byly skvělé, Bůh se vždycky dotýkal mého srdce. Totéž se dělo i při kázáních. Bůh mi dal odpověď na otázku, co by chtěl, abych udělal po ukončení magisterského studia, což mě čeká za rok.

Celkově Kristfest předčil moje očekávání, prožil jsem tam skvělé dny a strašně rychle to uteklo. Získal jsem i nové zkušenosti a tipy pro sdílení víry kreativní formou. Osobně si odnáším toto: Kristfest = s Kristem na fest!!!

Těším se na další ročníky Kristfestu a všem ho vřele doporučuju!

Fotky je možné shlédnout na
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama