Koncert na kolejích Praha Jižní Město

16. října 2010 v 11:13 | D@ve |  zážitky
Koleje Praha Jižní Město jsou co do počtu ubytovaných lidí největšími kolejemi v Praze. Bezpochyby jsou tu tisíce studentů, kteří se řítí do pekla, protože neznají Pána Ježíše. No řekněte, není to výzva?!

koncert_jm2010
Již dlouhou dobu křesťané na těchto kolejích páchají aktivity pod hlavičkou K-klubu, což je místo, kam můžou studenti přijít, trávit čas a navazovat kontakty - ať už poslechem zajímavých přednášek nebo díváním se na film s následnou diskusí. Kromě těchto večerů probíhají také pravidelné modlitby za studenty, večery chval, angličtina s rodilou mluvčí nebo třeba Ladies club.

A protože Nová generace je hlavně o tvořivé prezentaci křesťanství na školách nebo kolejích, vznikl nápad uspořádat koncert.

14.10.2010 byl krásný podzimní den. Sluníčko svítilo, deštíček nepadal, ale večer byla pěkná kosa. Ale to nám neubralo na radosti, naopak jsme se o to víc těšili, jak nás Bůh během celého koncertu i různých rozhovorů bude potěšovat i zahřívat svou láskou.

V sedm hodin večer už byla tma, na nebi svítil měsíc a z kolejí pronikalo světlo z oken. Markéta Lišková začala zpívat. Z některých oken i balkónů vykukovali studenti a poslouchali. Někteří kolemjdoucí se zastavili a poslouchali, jiní třeba jen zpomalili krok.

Lidé se vlnili do rytmu, někdo i vykřikl pochvalné "zpíváš moc hezky!".

Po osmé hodině dostal slovo Steve Cuttino a mluvil o pokladu, který může každý z nás nalézt. Osobně jsem moc z jeho kázání neměl, protože jsem si povídal se studenty, kteří si se zájmem prohlíželi náš info stánek.

Potom jsem si vzal kytaru a podělil jsem se s celým areálem kolejí o své evangelizační písničky. Pán mě opět nezklamal a zaplavoval mě radostí, kterou jsem mohl skrz písně rozdávat.

Koncert zakončila Markéta Lišková svou písničkou Vzdálený, přesto blízko.

Po koncertě jsme pak měli skvělé posezení v naší studovně, nechyběl tam teplý čaj, chutné chlebíčky ani sušenky, říkali jsme si své dojmy atd. Nejvíc mi udělala radost zpráva, že většina studentů, se kterými jsme se bavili, řekla, že se přijdou podívat do našeho sboru! Chvála Pánu!

Tato akce opět potvrdila fakt, že lidi se chtějí bavit na duchovní témata. Platí, že "půda je tak tvrdá, nakolik jsou tvrdá naše srdce!"

Modlete se prosím s námi, aby náš Pán obměkčoval srdce studentů, aby Ho přijali, a aby také vyslal další dělníky na svou žeň!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama